Zadzwoń do nas:

+48 697 568 827

Jeden z naszych ekspertów odpowie na Twoje pytania.

Napisz do nas:

Bezpośrednio na kontakt@mediclaw.pl, lub skorzystaj z formularza kontaktowego (otrzymasz kopię wysłanej wiadomości).

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Krzysztof Kupczyński. Przetwarzamy dane, aby przyjąć zapytanie i udzielić odpowiedzi. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Polityce Prywatności

  Kancelaria MedicLaw

  Kompleksowa obsługa prawna w sprawach podatkowych

  Doradzamy podmiotom zajmującym się działalnością leczniczą w sprawach podatkowych.

  Wydajemy opinie o skutkach podatkowych zamierzonych działań. Reprezentujemy w postępowaniach kontrolnych, kontrolno – skarbowych, a także postępowaniach podatkowych oraz postępowaniach sądowych przed sądami administracyjnymi.

  Przygotowujemy wszelkie pisma procesowe w tych postępowaniach. Sporządzamy wnioski, odwołania od decyzji, zażalenia na postanowienie oraz skargi do wojewódzkich sądów administracyjnych i skargi kasacyjne do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

  Kancelaria prawa podatkowego, Warszawa – dlaczego my?

  Może się Państwu wydawać, że znalezienie dobrego prawnika od prawa podatkowego to nie lada wyzwanie. Na szczęście jesteśmy my – zespół doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy od lat zajmują się obsługą prawną w tym obszarze.

  Obsługujemy podmioty działające na rynku medycznym, takie jak szpitale, przychodnie, apteki, hurtownie farmaceutyczne, sklepy, uzdrowiska, laboratoria czy uczelnie. Posiadamy szeroką wiedzę z zakresu prawa podatkowego, a ponadto nieustannie się szkolimy, na bieżąco śledzimy zmiany w przepisach i najnowsze regulacje, a także podnosimy swoje kompetencje.

  Mamy duże doświadczenie w obsłudze klientów działających na rynku medycznym. Co ważne, do każdego podchodzimy w sposób indywidualny. Zawsze wsłuchujemy się w potrzeby klientów i robimy, co w naszej mocy, aby zapewnić im profesjonalną pomoc oraz fachowe doradztwo.

  Co wyróżnia naszych prawników od prawa podatkowego? Warszawa

  Działamy zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi i zawsze angażujemy się w każde zadanie. Ponadto jesteśmy komunikatywni oraz potrafimy przekazywać informacje w prosty sposób, unikając zawiłego języka prawniczego. Zawsze chętnie odpowiadamy na pytania klientów i staramy się rozwiać wszelkie niezrozumiałe kwestie.

  Dodatkowo zapewniamy miłą, komfortową atmosferę podczas konsultacji, aby każdy czuł się u nas swobodnie. Wyróżniają nas także terminowość, dokładność i sumienność. Nasz radca prawny od prawa podatkowego zawsze stawia dobro klientów na pierwszym miejscu!

  Prawnik a prawo podatkowe, Warszawa – cennik

  Często otrzymujemy zapytanie dotyczące tego, ile kosztuje konsultacja z naszym prawnikiem od prawa podatkowego. Niestety nie jesteśmy w stanie wskazać konkretnej kwoty, ponieważ ceny usług zawsze ustalamy indywidualnie z klientem.

  Koszt zależy przede wszystkim od złożoności sprawy. Zapewniamy jednak, że współpraca z nami to świetna inwestycja! Gwarantujemy obsługę na najwyższym poziomie, a ponadto wyróżnia nas wysoka skuteczność. W celu uzyskania dokładniejszych informacji o cenach usług zapraszamy Państwa do kontaktu.

  Radca prawny od prawa podatkowego – opinie

  Na rynku działa wielu radców prawnych prawa podatkowego, więc dlaczego warto wybrać właśnie nas? Otóż zapewniamy profesjonalną obsługę, co potwierdzają pozytywne opinie klientów. Jesteśmy doceniani za spersonalizowane podejście do każdego interesanta, szeroką wiedzę, dostępność i elastyczność.

  Wiemy, że każda sprawa jest wyjątkowa, dlatego rzetelnie analizujemy sytuację i odpowiednio dostosowujemy strategię działania do konkretnych potrzeb czy celów. Ponadto możemy pochwalić się wieloma sukcesami oraz wysoką skutecznością. Pomogliśmy licznym klientom, dlatego zyskaliśmy zaufanie i popularność na rynku.

  Nasz zespół prawników prawa podatkowego buduje trwałe relacje, oparte na zaufaniu i uczciwości. Klienci chętnie do nas wracają oraz polecają nas w swoim otoczeniu. Podkreślają, że współpraca z MedicLaw to gwarancja satysfakcji – Państwo również mogą się o tym przekonać.

  Z naszego bloga

  Zobacz powiązane treści

  Kompleksowa obsługa

  Specjalizacje

  Prawo medyczne

  Obsługujemy wszystkie osoby i podmioty związane z szeroko rozumianym rynkiem medycznym. Doradzamy w zakresie prowadzonych lub planowanych działań w celu zapewnienia ich zgodności z prawnym. Pośredniczymy w kontaktach z organami nadzorczymi i kontrolnymi. Świadcząc wsparcie prawne dla podmiotów z rynku medycznego na bieżąco śledzimy nieustannie zmieniające się regulacje prawne z tego obszaru.

  Obsługa prawna zawodów medycznych

  Zajmujemy się doradztwem prawnym dla wszystkich osób wykonujących zawody medyczne i pokrewne, w szczególności lekarzy, pielęgniarek, położnych, lekarzy dentystów, fizjoterapeutów. Udzielamy porad w zakresie wykonywania zawodów przez te osoby. Świadczymy pomoc prawną w sprawach umów na wykonywanie świadczeń zdrowotnych, w tym umów o pracę. Doradzamy w sprawach związanych z kształceniem dyplomowym i podyplomowym. Obsługujemy lekarzy i inne zawody medyczne udzielające świadczeń zdrowotnych w ramach gabinetów lekarskich.

  Prawo Farmaceutyczne

  Obsługujemy przedsiębiorców prowadzących apteki i hurtownie farmaceutyczne oraz podmioty lecznicze mające w swojej strukturze apteki szpitalne lub działy farmacji. Reprezentujemy w postępowaniach przed wojewódzkim inspektorem sanitarnym i głównym inspektorem sanitarnym. Świadczymy usługi prawne dla farmaceutów, techników farmaceutycznych i innych osób zajmujących się działalnością apteczną.

  Prawa Pacjenta

  Reprezentujmy pacjentów w sprawach dotyczących udzielenia świadczeń zdrowotnych. Sporządzamy skargi na działania szpitali, przychodni, lekarzy i pielęgniarek. Reprezentujemy poszkodowanych pacjentów w postępowaniach cywilnych w sprawach błędów medycznych. Reprezentujemy również pokrzywdzone osoby w sprawach przed ubezpieczycielami odpowiedzialności cywilnej szpitali i lekarzy w ramach likwidacji szkody oraz w sprawach, w których doszło do naruszenia praw pacjenta. Przygotowujemy pisma i skargi do instytucji zajmujących się ochroną praw pacjentów.

  Narodowy Fundusz Zdrowia

  Reprezentujemy podmioty lecznicze w kontaktach z NFZ w zakresie kontraktowania świadczeń zdrowotnych. Przygotowujemy protesty i odwołania m.in. w postępowaniach w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń zdrowotnych. Doradzamy w sprawach kontroli prowadzonych przez oddziały NFZ, w tym również w sprawach wykonywania umowy o kontraktowanie świadczeń. 

  Umowy

  Przygotowujemy i opiniujemy wszelkie umowy zawierane przez podmioty zajmujące się działalnością leczniczą. Obsługujemy zawieranie specjalistycznych umów ściśle związanych z działalnością lecznicza np. umów o kontraktowanie świadczeń zdrowotnych, wykonywania badań klinicznych, zakupów leków, sprzętu i urządzeń medycznych. Doradzamy także w zakresie umów zawieranych zwykle w każdej działalności gospodarczej, takich jak umowy zlecenia, świadczenia usług, najmu, dzierżawy, umów o roboty budowlane.

  Postępowania Sądowe

  Reprezentujemy podmioty działające na rynku medycznym w sprawach sądowych. Świadczymy pomoc prawną jako pełnomocnicy procesowi w sprawach cywilnych (m.in. odszkodowawczych, związanych z wykonaniem i rozliczeniem umów). Reprezentujemy także w postępowaniach karnych oraz dyscyplinarnych dotyczących odpowiedzialności zawodowej osób wykonujących zawody medyczne.

  Prawo Pracy

  Obsługujemy podmioty lecznicze oraz osoby wykonujące zawody medyczne w zakresie prawa pracy. Przygotowujemy i opiniujemy umowy o pracę, regulaminy (np. Regulaminy pracy, Regulaminy wynagradzania), procedury wewnętrzne. Konsultujemy sprawy rozwiązywania i wypowiadania umów o pracę.

  Sporządzamy opinie prawne i udzielamy konsultacji w sprawach prawa pracy. Doradzamy w zakresie obowiązków lekarzy, pielęgniarek, położnych i innych osób zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

  Prawo Handlowe

  Obsługujemy przedsiębiorców z zakresu prawa handlowego. Doradzamy wszelkiego rodzaju spółkom prawa handlowego, tj. spółkom osobowym (np. jawnym, partnerskim, komandytowym) jak również spółkom kapitałowym (spółkom z ograniczoną odpowiedzialnością i spółkom akcyjnym).Tworzymy i opiniujemy umowy spółek i statuty. Przygotowujemy dokumenty wewnętrzne takie jak regulaminy zarządów i rad nadzorczych, uchwały organów spółek i protokoły posiedzeń organów.

  Prawo Autorskie i Własność Intelektualna

  Świadczymy doradztwo prawne w zakresie prawa autorskiego i prawa własności intelektualnej. Przygotowujemy umowy dotyczące korzystania z praw autorskich (umowy przeniesienia majątkowych praw autorskich, udzielenia licencji i sublicencji). Doradzamy w sprawach naruszeń praw do znaków towarowych oraz czynów nieuczciwej konkurencji na rynku medycznym, w tym dotyczących wprowadzających w błąd oznaczeń oraz reklamy produktów medycznych.

  Prawo IT i e-commerce

  Świadczymy pomoc prawną w zakresie prawa IT. Doradzamy przy zawieraniu umów dotyczących oprogramowania IT stosowanego w placówkach medycznych, w tym oprogramowania służącego prowadzeniu dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Doradzamy z zakresu umów wdrożeniowych, serwisowych oraz licencyjnych, w tym licencji w modelu Software-as-a-Service (SaaS). Opracowujemy regulaminy korzystania z usług elektronicznych (m.in. serwisów, sklepów internetowych). Wykonujemy audyty zgodności stosowanych rozwiązań z regulacjami prawnymi z zakresu IT oraz e-commerce. Doradzamy w zakresie zgodności z wymogami prawa konsumenckiego oraz dyrektywy omnibus. Identyfikujemy ryzyka prawne wynikające ze stosowanych rozwiązań IT. Reprezentujemy w sporach z dostawcami usług IT.

  Co czyni nas tak skuteczną kancelarią?