Napisz do nas:
Bezpośrednio na kontakt@mediclaw.pl, lub skorzystaj z formularza kontaktowego (otrzymasz kopię wysłanej wiadomości).
Napisz do nas:
Bezpośrednio na kontakt@mediclaw.pl, lub skorzystaj z formularza kontaktowego (otrzymasz kopię wysłanej wiadomości).
Kancelaria MedicLaw
W dzisiejszych czasach placówki medyczne właściwie nie mogłyby istnieć bez systemów informatycznych. W wirtualnej przestrzeni przechowywane są istotne dane pacjentów, a dzięki specjalnemu oprogramowaniu istnieje możliwość rejestracja wizyt u konkretnych specjalistów przez Internet. Wdrożenie rozwiązań IT w placówce służby zdrowia to ogromne ułatwienie i usprawnienie jej funkcjonowania.
Co istotne, rozszerzenie możliwości danej placówki medycznej o wirtualną przestrzeń niesie za sobą również pewne zagrożenia oraz daje pole do różnego rodzaju nadużyć. Jako prawnicy IT z Warszawy oferujemy wsparcie przychodniom, szpitalom i wielu innym obiektom działającym w ramach służby zdrowia w zakresie legalnego wykorzystywania systemów informatycznych dostarczanych przez zewnętrzne firmy.
Przede wszystkim prawo IT reguluje stosunki prawne wiążące się z wykorzystaniem technologii komunikacyjnych, cyfrowych oraz informacyjnych – w tym przypadku w placówkach czy firmach medycznych. Oznacza to doradztwo w zakresie ochrony danych należących do pacjentów, które są gromadzone i przetwarzane przez oprogramowanie czy w obszarze umów zawieranych z przedsiębiorstwami dostarczającymi systemy informatyczne.
Wśród aspektów, którymi zajmuje się prawnik IT, widnieją również prawo autorskie, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, ochrona dóbr osobistych oraz prowadzenie działalności w ramach e-commerce.
Ochrona danych osobowych pacjentów przyjmowanych w placówce to jedna z najważniejszych kwestii, na której powinien skupić się personel. Jeśli okaże się, że do osobistych informacji miały dostęp osoby do tego nieupoważnione bądź zabezpieczenia zostały skonstruowane lub wdrożone w nieodpowiedni sposób, przychodnię albo szpital mogą czekać nieprzyjemne w skutkach konsekwencje. Z tego względu jako doświadczeni prawnicy IT oferujemy kompleksowe doradztwo w tym obszarze.
Świadczymy pomoc prawną w zakresie prawa IT. Doradzamy przy zawieraniu umów dotyczących oprogramowania IT stosowanego w placówkach medycznych, w tym oprogramowania służącego prowadzeniu dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Doradzamy w zakresie umów wdrożeniowych, serwisowych oraz licencyjnych, w tym licencji w modelu Software-as-a-Service (SaaS).
Zapewniamy kompleksowe wsparcie prawne działalności e-commerce. Opracowujemy regulaminy sklepów i serwisów internetowych. Doradzamy w zakresie zgodności z wymogami prawa m.in. prawa konsumenckiego, dyrektywy omnibus, aktu o usługach cyfrowych (DSA).
Wykonujemy audyty zgodności stosowanych rozwiązań z regulacjami prawnymi z zakresu IT oraz e-commerce. Dzięki temu można zyskać pewność, że wdrożone oprogramowanie spełnia wymagania ustanowione przez prawo. To z kolei sprawi, że klienci łatwiej zaufają prowadzonej przez Państwo placówce służby zdrowia bądź firmie medycznej.
Reprezentujemy w sporach z dostawcami usług IT. Dbamy o kompleksowe wsparcie klienta, a w razie potrzeby kierujemy sprawy do sądu, gdzie staramy się o rozstrzygnięcie na Państwa korzyść.
Jako specjaliści działający w branży od wielu lat doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że branża informatyczna nieustannie się rozwija. To z kolei powoduje konieczność tworzenia coraz to nowszych regulacji i zasad, aby móc bezpiecznie korzystać z wprowadzanych na rynek technologii, nie obawiając się o zostanie ofiarą przestępstwa jeszcze nieuregulowanego przez prawo.
Nasi prawnicy w dziedzinie IT poruszają się swobodnie, mimo ciągłych zmian, dzięki regularnym szkoleniom oraz poszerzaniu wiedzy. W ten sposób mogą mieć Państwo pewność, że bez względu na zaistniałą sytuację, w naszej kancelarii czeka na Was kompleksowa pomoc.